Quantcast
< sekcia Regióny

Dôchodkyňu zo Sniny pripravili traja muži dokopy o takmer 7000 eur

Ilustračné foto. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Pod rôznymi zámienkami pristupovali k jej mobilnému zariadeniu, na ktorom prostredníctvom nainštalovanej aplikácie banky uskutočnili viaceré bankové prevody.

Humenné 30. septembra (TASR) - Polícia v Humennom obvinila 25-ročného muža z obce Udavské zo zločinu podvodu, 21-ročného muža zo Zemplínskych Hámrov rovnako zo zločinu podvodu a 22-ročného muža z Udavského z trestného činu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, v období od januára 2021 do januára tohto roku opakovane využívali neskúsenosť 68-ročnej Sninčanky v oblasti mobilných bankových aplikácií.

"Pod rôznymi zámienkami pristupovali k jej mobilnému zariadeniu, na ktorom prostredníctvom nainštalovanej aplikácie banky uskutočnili viaceré bankové prevody. Konali tak bez vedomia a súhlasu poškodenej. Previedli z jej účtu finančné prostriedky, pričom jej bola spôsobená celková škoda takmer 7000 eur," uviedla Ligdayová.

Konkrétne, 25-ročný muž sa takýmto protizákonným spôsobom obohatil o viac ako 6230 eur, 21-ročný muž o sumu 450 eur a 22-ročný muž o viac ako 260 eur. Obvinení muži sú momentálne stíhaní na slobode.