< sekcia Regióny

V Drienovci sa na aute zabil 27-ročný muž

Nehoda v obci Drienovec Foto: Polícia SR

Život 27-ročného vodiča si v pondelok (14. 6.) vyžiadala tragická dopravná nehoda v katastri obce Drienovec v okrese Košice-okolie.

Košice 15. júna (TASR) – Život 27-ročného vodiča si vyžiadala pondelková (14. 6.) tragická dopravná nehoda v katastri obce Drienovec v okrese Košice-okolie. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová s tým, že narazil do nákladného auta.

K nehode došlo okolo 22.00 h. Mladý vodič z okresu Košice-okolie jazdil v aute zn. Volkswagen Golf smerom od Turne nad Bodvou do Drienovca. „Pravdepodobne sa plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, pričom narazil do zadnej časti pred ním idúceho nákladného motorového vozidla zn. Mercedes Benz, ktoré viedol 59-ročný vodič z okresu Košice-okolie,“ spresnila Mésarová.

Podľa jej slov 27-ročný vodič utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič nákladného auta sa nezranil. Požitie alkoholu u neho nezistili. To, či alkoholické nápoje alebo iné návykové látky pred jazdou požil mladý vodič, bude zisťované pri pitve. Na vozidlách bola celková škoda predbežne vyčíslená približne na 4000 eur.

Polícia v súvislosti s touto tragickou dopravnou nehodou začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti sú podľa Mésarovej predmetom ďalšieho vyšetrovania.