Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica
< sekcia Regióny

Muž v Bratislave podľahol zraneniam po štvrtkovej zrážke s električkou

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Polícia v tejto súvislosti zdôrazňuje, že chodci sú povinní dať električke prednosť aj na neriadených priechodoch pre chodcov.

Bratislava 20. augusta (TASR) – Muž podľahol zraneniam po štvrtkovej zrážke s električkou, ku ktorej prišlo pri bratislavskej zastávke Mladá garda. TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

„Päťdesiatsedemročný muž vošiel včera krátko pred 14.00 h na nevyznačenom prechode cez električkové koľajisko do jazdnej dráhy práve prechádzajúcej električky. Jej vodič už zrážke nedokázal zabrániť a muž utrpel na mieste zranenia nezlučiteľné so životom,“ podotkol hovorca s tým, že vyšetrovaním presných príčin a okolností nehody sa zaoberá polícia.

V tejto súvislosti zdôraznil chodcom, že sú povinní dať električke prednosť aj na neriadených priechodoch pre chodcov. „Je potrebné si uvedomiť, že električka v porovnaní s autami, pred ktorými majú prednosť, má výrazne dlhšiu brzdnú dráhu a vodič električky okrem brzdenia nemá inú možnosť, aby zrážke zabránil,“ dodal.