< sekcia Regióny

Vodič dostal mastnú pokutu, po R1 išiel bláznivou rýchlosťou

Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Na rýchlostnej ceste R1 v smere na Nitru namerali policajti diaľničného oddelenia osobné auto idúce rýchlosťou 219 km/h.

Nitra 9. februára (TASR) – Polícia v Nitrianskom kraji musela riešiť porušenia predpisov zo strany vodičov, ktorí prekročili rýchlosť, jeden aj pod vplyvom alkoholu. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre na sociálnej sieti.

Na rýchlostnej ceste R1 v smere na Nitru namerali policajti diaľničného oddelenia osobné auto idúce rýchlosťou 219 km/h. "Policajná hliadka 25-ročného vodiča zastavila a udelila mu pokutu 800 eur. Podľa vyjadrenia vodiča dôvodom rýchlej jazdy bol fakt, že sa ponáhľa do práce," uviedla polícia.

Na ceste I/65 v obci Volkovce, časť Olichov, bolo policajnou hliadkou zastavené vozidlo. "Jeho vodič v tomto úseku cesty prekročil ustanovenú rýchlosť v obci o 68 km/h, keď mu bola nameraná rýchlosť 118 km/hod. Vodič okrem prekročenia rýchlosti „nafúkal“0,38 mg/l a pri opakovanej skúške 0,40 mg/l, čo je v prepočte 0,83 promile. Polícia vo veci stále koná," informovala polícia.

Topoľčianski dopravní policajti odhalili neprimeranú rýchlosť v obci Nemčice. Vodič s bratislavským evidenčným číslom jazdil cez obec rýchlosťou 102 km/h. Dostal pokutu 400 eur. "Ďalšieho hriešnika namerali v Továrníkoch. Za rýchlosť jazdy 116 km/h v obci dostal vodič pokutu 800 eur a pre insolventnosť prišiel aj o vodičský preukaz," doplnila polícia.