< sekcia Regióny

PRÍPAD ROZLÚŠTENÝ: Polícia objasnila okradnutie vodiča dodávky

Na policajnej snímke dodávka okradnutého vodiča. Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Na lúpeži sa podieľali traja muži.

Senica 14. septembra (TASR) – Kriminalisti objasnili olúpenie vodiča dodávky, ktoré sa stalo medzi obcami Jablonica a Trstín. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Na lúpeži sa podieľali traja muži. "Prišlo k nej, keď musel 24-ročný cudzinec so Severného Macedónska z technických príčin odstaviť svoju dodávku mimo cesty I. triedy. V tom čase ho už sledovali dvaja muži na osobnom aute, ktoré odstavili pred dodávkou. Na cudzinca následne vytiahol 22-ročný muž paralyzér a omráčil ho. Z kabíny zobral koženú tašku a spolu s komplicom utiekli smerom na mesto Senica. Olúpený muž mal prísť o viac ako 8000 eur," uviedla Antalová.

Policajtom sa podarilo stotožniť 22-ročného páchateľa. "Pri domovej prehliadke u neho našli predmety, ktoré potvrdili verziu okradnutého cudzinca. Páchateľ sa ku skutku priznal a prezradil aj meno svojho 24-ročného spoločníka. Do lúpeže mal byť zapletený aj 29-ročný rodák zo Severného Macedónska, ktorý poznal obeť a mal informácie o trase jej pohybu. Po čine sa mali všetci traja stretnúť a lup si rozdeliť," doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Vyšetrovateľ trojicu obvinil zo zločinu lúpeže spolupáchateľstvom. V prípade dokázania viny im môže hroziť pobyt vo väzení na sedem až 12 rokov. Všetci traja muži sú stíhaní väzobne.