< sekcia Regióny

Mladíka polícia obvinila z falšovania 500-eurovej bankovky

Zo zločinu uvádzania falošných, pozmenených a neoprávnene vyrobených peňazí a cenných papierov polícia obvinila 20-ročného Popradčana. Foto: TASR KR PZ v Prešove

Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

Poprad 7. júna (TASR) - Zo zločinu uvádzania falošných, pozmenených a neoprávnene vyrobených peňazí a cenných papierov polícia obvinila 20-ročného Popradčana. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

"Obvinený muž 31. mája 2021 prijal od neznámej osoby v Poprade bankovku nominálnej hodnoty 500 eur, ktorou sa následne pokúsil zaplatiť v jednom z obchodných domov. Pri pokladnici ho predavačka upozornila, že bankovka sa opakovane vysúva zo samoobslužnej pokladnice, a preto ňou nie je možné platiť. Predavačka bankovku vizuálne prezrela a nadobudla podozrenie, že môže byť falošná. Obsahovala čínske znaky a ani farba nezodpovedala reálnej bankovke tejto nominálnej hodnoty," uviedla Ligdayová.

Bankovka bola podľa jej slov zaslaná do Národnej banky Slovenska v Bratislave s cieľom posúdenia jej pravosti. "Odborný posudok vyhodnotil túto bankovku ako falzifikát," dodala krajská policajná hovorkyňa.