< sekcia Regióny

OPITÁ A SO ZÁKAZOM ŠOFÉROVANIA, polícia ju vzala do väzby

Ilustračné foto. Foto: TASR - KR PZ v Košiciach

Obvinenú ženu umiestnil do policajnej cely, spracovali podnet na jej vzatie do väzby a sudca okresného súdu rozhodol o jej väzobnom stíhaní.

Žiar nad Hronom 30. novembra (TASR) – Polícia v Žiari nad Hronom obvinila 29-ročnú vodičku z Nitry z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Banská Bystrica.„Vodička viedla osobné auto po diaľnici R1 v smere jazdy Žarnovica – Žiar nad Hronom. V úseku, kde je maximálna povolená rýchlosť 130 km/h, jazdila rýchlosťou 157 km/h. Pri kontrole bola podrobená dychovej skúške, pričom nafúkala 0,44 promile alkoholu,“ uvádza KR PZ.

Ako dodáva, vodička viedla auto napriek tomu, že má od 24. novembra uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. „Za posledné obdobie takýchto trestov dostala viac. Začiatkom októbra bola obvinená z marenia výkonu úradného rozhodnutia, dostala zákaz šoférovať na 18 mesiacov a podmienku. Začiatkom septembra jej bol uložený trest zákaz šoférovať na 20 mesiacov,“ konkretizujú policajti.

Poverený príslušník podľa KR PZ obvinenú ženu umiestnil do policajnej cely, spracoval podnet na jej vzatie do väzby a sudca okresného súdu rozhodol o jej väzobnom stíhaní.