< sekcia Regióny

Polícia obvinila 39-ročného Mareka z vraždy ženy v bratislavskom byte

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Za obzvlášť závažný zločin vraždy mužovi hrozí trest odňatia slobody 20 až 25 rokov, prípadne doživotie.

Bratislava 27. februára (TASR) - Polícia obvinila 39-ročného Mareka z Bratislavy z vraždy 37-ročnej ženy, ktorej telo našli v byte na Gagarinovej ulici. Za obzvlášť závažný zločin vraždy mu hrozí trest odňatia slobody 20 až 25 rokov, prípadne doživotie. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

"Obvinený mal žene spôsobiť väčšie množstvo bodno-rezných zranení, následkom ktorých podľahla. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet pre prokurátora k návrhu na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby," priblížila hovorkyňa.

Telo ženy našla polícia v byte v stredu (26. 2.). Martiniaková priblížila, že vyšetrovateľ vykonal všetky potrebné úkony a nariadil pitvu. Výsledky pitvy podľa jej slov jednoznačne potvrdili, že smrť ženy bola zapríčinená cudzou osobou.

Oznámenie o incidente prijala polícia v stredu o 8.30 h. "Telo ženy sa nachádzalo v byte a zároveň sa v ňom nachádzal muž s rezným poranením zápästia," priblížila v stredu polícia. Muža policajti zadržali po skutku priamo na mieste.