Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Regióny

VYDÁVALI SA ZA POLICAJTOV: Muži sa od seniorky snažili vymôcť 8000 eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR Vladimír Benko

Polícia v tejto súvislosti obvinila 19-ročného Valentína H. a 40-ročného Petra H., voči ktorému spracoval vyšetrovateľ podnet na jeho väzobné stíhanie.

Bratislava 1. decembra (TASR) - Polícia obvinila dvoch mužov zo zločinu podvodu, ktorí spáchali na 72-ročnej seniorke. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Obvinení sa vydávali za policajtov a od seniorky sa snažili vymôcť 8000 eur. Ako dôvod uviedli, že jej syn mal dopravnú nehodu, pri ktorej došlo k zraneniu malého dieťaťa. "Seniorka následne v zmysle pokynov a inštrukcií zrealizovala prevod finančnej hotovosti vo výške 5000 eur na konkrétne číslo účtu v jednej z pobočiek bánk nákupného centra vo štvrtom bratislavskom okrese," opísala polícia. Doplnila, že po príchode domov zistila, že sa stala obeťou podvodu.

Polícia v tejto súvislosti obvinila 19-ročného Valentína H. a 40-ročného Petra H., voči ktorému spracoval vyšetrovateľ podnet na jeho väzobné stíhanie. "Keďže obvinení sa tohto konania dopustili vo vzťahu k osobe vyššieho veku, teda v zmysle Trestného zákona voči chránenej osobe, v prípade preukázania viny pred súdom im hrozí trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov," povedal Szeiff.