Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Regióny

Muž v Bratislave ohrozoval skupinu ľudí mečmi a vyhrážal sa zabitím

Na snímke japonský meč. Foto: FB: Polícia SR - Bratislavský kraj

Po chvíli jeden z mečov muž zapichol do zeme a vytiahol ďalšiu zbraň - nunčaky, pričom v agresívnom správaní a vyhrážkach zabitím pokračoval, informoval bratislavský krajský policajný hovorca Szeiff.

Bratislava 25. septembra (TASR) - Polícia obvinila z trestných činov nebezpečného vyhrážania a výtržníctva 50-ročného Martina M. z Bratislavy. Ten mal v sobotu (23. 9.) o 0.30 h v bratislavskej Dúbravke ohrozovať skupinu šiestich ľudí japonskými mečmi - katanami. TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

"S katanami v rukách sa začal mladým ľuďom vyhrážať zabitím, v dôsledku čoho skupinka z miesta chcela odísť. Muž ich však prenasledoval a vo vyhrážkach pokračoval. Po chvíli jeden z mečov muž zapichol do zeme a vytiahol ďalšiu zbraň - nunčaky, pričom v agresívnom správaní a vyhrážkach zabitím pokračoval," priblížil.

Dvaja mladí muži podľa jeho slov chvíľkovú nepozornosť Martina M. využili a spacifikovali ho. "Až do príchodu polície ho na mieste zadržali," doplnil hovorca. Policajti muža eskortovali na policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov ho umiestnili v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v takzvanom super rýchlom konaní.