Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 5. október 2023Meniny má Viera
< sekcia Regióny

Polícia obvinila študenta, ktorý útočil sekerou v škole v Novákoch

Na Strednej odbornej škole v Novákoch (na snímke) útočil vo štvrtok dopoludnia študent sekerou. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti s tým, že sa pri incidente zranila jedna osoba, nie však vážne. Študenta polícia zadržala. Nováky, 3. novembra 2022. Foto: TASR - Alexandra Moštková

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil mladistvú osobu A. B. z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchaného v štádiu pokusu.

Bratislava 4. novembra (TASR) - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil z pokusu o úkladnú vraždu študenta, ktorý vo štvrtok (3. 11.) útočil so sekerou v Strednej odbornej škole (SOŠ) v Novákoch. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková.

"Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil mladistvú osobu A. B. z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchaného v štádiu pokusu," priblížila hovorkyňa.

Ako ďalej uviedla, vyšetrovateľ rozhodne o ďalšom postupe po vykonaní úkonov trestného konania. "V tejto trestnej veci vykonáva dozor prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry," podotkla.

K útoku na SOŠ v Novákoch prišlo vo štvrtok doobeda. Pri incidente sa zranila jedna osoba, nie však vážne.