Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia Regióny

OBCHODOVAL S DROGAMI: Polícia obvinila muža z okresu Michalovce

Zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi polícia obvinila 27-ročného muža z okresu Michalovce. Foto: TASR KR PZ Košice

Podľa predbežných výsledkov expertízy zaisteného bieleho kryštalického materiálu, ktoré už má polícia k dispozícii, zaistené množstvo metamfetamínu zodpovedá niekoľkým dávkam drogy.

Košice 13. júla (TASR) – Zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi polícia obvinila 27-ročného muža z okresu Michalovce. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová.

Ako povedala, policajti sa koncom minulého týždňa (9. 7.) zamerali na dokumentovanie drogovej trestnej činnosti a zadržanie páchateľov spomenutej trestnej činnosti v Michalovskom okrese. Pri policajnej akcii s názvom Kukláči zadržali tri podozrivé osoby. Dve zo zadržaných osôb boli po vykonaní potrebných úkonov zo zadržania prepustené.

"Pri domovej prehliadke v jednej z obcí Michalovského okresu policajti zaistili zakázané návykové látky, rôzne veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou, dve strelné zbrane a strelivo, ktoré už skúmajú experti Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ na pracovisku v Košiciach," uviedla Mésarová.

Podľa predbežných výsledkov expertízy zaisteného bieleho kryštalického materiálu, ktoré už má polícia k dispozícii, zaistené množstvo metamfetamínu zodpovedá niekoľkým dávkam drogy.

"Obvinený 27-ročný muž si mal podľa doterajšieho vyšetrovania zadovažovať zakázané omamné a psychotropné látky z rôznych zdrojov, najmä pervitín, minimálne od novembra minulého roka, prechovávať v mieste svojho bydliska, deliť na dávky a predávať konzumentom z Michalovského i Sobranského okresu," vysvetlila Mésarová s tým, že obvinenému mužovi, ktorý je stíhaný väzobne za zločin drogovej trestnej činnosti, hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

V súvislosti so zaistenými zbraňami, ktoré boli zaslané na expertízne skúmanie, michalovský vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.