Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Regióny

DROGY V BÁNOVCIACH NAD BEBRAVOU: Muž mal predávať pervitín

Snímka polície. Foto: FB Polícia SR - Trenčiansky kraj

Drogy mal deliť na menšie dávky a tieto predávať rôznym odberateľom v Bánovciach nad Bebravou a v okolitých obciach, uviedla policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Bánovce nad Bebravou 30. novembra (TASR) - Polícia obvinila zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 42-ročného muža. V minulosti už súdne trestaný obvinený mal v Bánovciach nad Bebravou a okolí predávať pervitín. TASR o tom vo štvrtok informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

"Muža, ktorý si mal neoprávnene zadovažovať pervitín, zadržali bánovskí policajti tento týždeň. Drogy mal deliť na menšie dávky a tieto predávať rôznym odberateľom v Bánovciach nad Bebravou a v okolitých obciach," uviedla Kuzmová.

Polícia s cieľom zaistenia potrebného množstva dôkazného materiálu podľa nej vykonala u muža domovú aj osobnú prehliadku, ako i prehliadku motorového vozidla. "Nájdený podozrivý biely kryštalický materiál zaslala na expertízne skúmanie. Expertíza potvrdila v látkach prítomnosť pervitínu, z ktorého by bolo možné pripraviť minimálne 51 bežných jednotlivých dávok drogy," doplnila.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné trestné stíhanie obvineného. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.