Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Regióny

Otca a syna z Trnavy obvinili z drogovej trestnej činnosti

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Za obchodovanie s drogami v rámci okresu Trnava im v zmysle zákona môže hroziť trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

Trnava 26. septembra (TASR) - Polícia v rámci akcie Bulbi obvinila dvoch mužov, 48-ročného otca s 23-ročným synom z Trnavy, zo závažnej drogovej trestnej činnosti, dílerstva a zločinu vydierania. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

Ako priblížila, pri domovej prehliadke v jednom z trnavských bytov a tiež v obci Jaslovské Bohunice zaistila polícia podozrivé látky. Neskôr so súhlasom prokurátora prehľadali policajti aj ďalšie dve vozidlá, ktoré mali byť používané pri páchaní trestnej činnosti, a vykonali ďalšie prehliadky bytových a nebytových priestorov."Zaistené látky pri zákrokoch vyhodnotili experti, ktorí potvrdili, že išlo o niekoľko desiatok dávok mefedronu," uviedla Antalová. Muži sa mali drogovej trestnej činnosti dopúšťať minimálne od januára 2022 a mefedron mali predávať najmenej piatim konzumentom a ďalšiemu dílerovi. Za obchodovanie s drogami v rámci okresu Trnava im v zmysle zákona môže hroziť trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Do rozhodnutia o väzbe zostávajú obaja v cele policajného zaistenia.

Antalová doplnila, že muži sa zároveň mali vyhrážať viacerým osobám, ktoré svedčili v iných drogových trestných konaniach. "Pod hrozbou, že im dorežú tváre a odrežú hlavy, ich nútili, aby vypovedali podľa ich inštrukcií a požiadaviek. Za takýto trestný čin zákon stanovuje trest odňatia slobody na štyri až desať rokov," doplnila hovorkyňa.