< sekcia Regióny

Polícia pátra po Vladimírovi Prisiažňukovi z Čirča

Polícia pátra po 40-ročnom Vladimírovi Prisiažňukovi z obce Čirč v okrese Stará Ľubovňa. Foto: FOTO TASR - KR PZ v Prešove

Muž je nezvestný od 21. apríla od 7:50, keď ho naposledy videla opatrovateľka v DSS Demjata, odkiaľ odišiel do lesa smerom na obec Raslavice.

Prešov 13. júla (TASR) – Polícia pátra po 40-ročnom Vladimírovi Prisiažňukovi z obce Čirč v okrese Stará Ľubovňa. Ako o tom TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, nezvestný muž je prechodne klientom Zariadenia pre seniorov – Domova sociálnych služieb v obci Demjata v okrese Prešov.

Muž je nezvestný od 21. apríla od 7:50, keď ho naposledy videla opatrovateľka v DSS Demjata, odkiaľ odišiel do lesa smerom na obec Raslavice.

"Odišiel bez osobných dokladov, telefónu, finančnej hotovosti a iných osobných vecí, pričom doposiaľ nepodal o sebe žiadnu správu. Od uvedeného času sa do miesta prechodného bydliska nevrátil. Jeho pohyb mal byť 22. apríla zaznamenaný v obciach Jánovce a Tročany smerom na obec Kobyly v okrese Bardejov. Menovaný je psychiatrický pacient, trpí schizofréniou, v minulosti sa už viackrát vzdialil z iných ústavov," uviedla Ligdayová.

Prisiažňuk je 156 centimetrov vysoký, štíhlej postavy, má krátke hnedé vlasy, výraznú plešinu a hnedé oči. Naposledy mal oblečenú béžovú mikinu, tmavé tepláky a športové topánky.

Akékoľvek informácie k hľadanej osobe môže verejnosť oznámiť na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Prešove, na telefónnom čísle 0961 80 3371, respektíve na linke 158 alebo prostredníctvom facebookovej stránky Policajného zboru.