< sekcia Regióny

Polícia počas kontrol zaznamenala dvoch vodičov pod vplyvom alkoholu

Ilustračná snímka. Foto: KR PZ v Trenčíne

Bratislavská polícia apeluje a vyzýva vodičov, aby počas sviatkov nesadali za volant pod vplyvom alkoholu.

Bratislava 4. apríla (TASR) - Bratislavskí policajti počas nedeľných karanténnych kontrol zaznamenali dvoch vodičov, ktorí šoférovali pod vplyvom alkoholu. Na sociálnej sieti preto pripomínajú, že na Slovensku stále platí nulová tolerancia alkoholu za volantom.

V prvom prípade policajti zastavili 22-ročného vodiča. Pri komunikácii nadobudli podozrenie, že muž pred jazdou pil alkohol. Z tohto dôvodu ho podrobili dychovej skúške. Tá skončila s výsledkom 0,26 miligramu na liter (mg/l). "Mladému mužovi, ktorý sa podľa jeho slov vybral do prírody, bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a za spáchanie tohto priestupku bude riešený v správnom konaní," priblížila polícia.

Počas nedele zastavili policajti aj 31-ročnú vodičku, ktorú taktiež podrobili dychovej skúške. "Dreger v tomto prípade ukázal hodnotu 0,57 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje hodnotu 1,19 promile," priblížili policajti. Zároveň skonštatovali, že išlo o trestný čin, keďže hodnota bola väčšia ako jedno promile. Vodičke tak bolo vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Bratislavská polícia tak apeluje a vyzýva vodičov, aby počas sviatkov nesadali za volant pod vplyvom alkoholu. "Buďte na cestách zodpovední. Alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožívajte," uviedla.