Quantcast
< sekcia Regióny

NAKÚPIL ZA CUDZIE: Podvodník minul z karty seniorky 1000 eur

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Žena neskôr kontaktovala banku a dala zablokovať bankomatovú kartu. Zistila však, že páchateľ už stihol z jej účtu zrealizovať platby za niekoľko stoviek eur.

Medzilaborce 17. júna (TASR) - Polícia upozorňuje na ďalší prípad podvodu, keď neznámy páchateľ od staršej ženy z Medzilaboriec získal kódy k jej karte a minul 1000 eur. Informuje o tom krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom v tejto súvislosti vedie trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, ako aj vo veci prečinu podvodu.

"Koncom mája tohto roku vo večerných hodinách zatiaľ nestotožnený muž volal 78-ročnej žene z Medzilaboriec na jej mobilný telefón. Predstavil sa ako zamestnanec jednej z našich bánk a požadoval kódy k jej bankovému účtu. Zdôvodnil to tým, že ak mu neuvedie identifikačné údaje k účtu, hrozí jej veľká finančná pokuta," priblížila hovorkyňa. Seniorka mu z obavy z pokuty overovacie kódy nadiktovala, neskôr však nadobudla podozrenie, že by mohlo ísť o podvod. Kontaktovala preto banku a dala zablokovať bankomatovú kartu. Zistila však, že páchateľ už stihol z jej účtu zrealizovať platby za niekoľko stoviek eur.

Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá a opätovne upozorňuje občanov na zvýšenú obozretnosť. "Takéto prípady sa neustále opakujú. V tomto prípade je podozrivé už len to, že pracovníci banky večer o 22. hodine nekontaktujú svojich zákazníkov," uzatvára Ligdayová.