Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. jún 2026Meniny má Sidónia
< sekcia Regióny

PREZRADILI HO SVETLÁ: Vodič mal pozitívny test na drogy

Policajná snímka. Foto: FB Polícia SR - Trenčiansky kraj

Muža policajti vyzvali na podrobenie sa orientačnému testu na drogy, ktorý preukázal pozitívny výsledok na metamfetamín a amfetamín.

Prievidza 23. júna (TASR) - Poškodené a nefunkčné zadné svetlo na aute odhalilo vodiča pod vplyvom drog. Vozidlo si všimli prievidzskí policajti, 31-ročnému vodičovi Škody Fabie po pozitívnom teste na drogy zadržali vodičský preukaz. TASR o tom v utorok informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Petra Klenková.

„Policajti muža počas kontroly podrobili dychovej skúške, ktorá sa skončila s negatívnym výsledkom. Počas kontroly však javil známky možného požitia omamných a psychotropných látok,“ uviedla Klenková.

Muža preto policajti podľa nej vyzvali na podrobenie sa orientačnému testu na drogy, ktorý preukázal pozitívny výsledok na metamfetamín a amfetamín. Prítomnosť týchto látok následne potvrdili aj v zdravotníckom zariadení z odobratého biologického materiálu.

„Vodičovi polícia zadržala vodičský preukaz a zakázala mu ďalšiu jazdu. V danej veci naďalej zabezpečuje procesné úkony potrebné na náležité objasnenie skutku,“ doplnila Klenková.

Polícia v tejto súvislosti opätovne upozorňuje vodičov, že jazda pod vplyvom drog alebo alkoholu je nezodpovedná a nebezpečná. Takéto konanie môže vážne ohroziť vodiča, spolujazdcov aj ostatných účastníkov cestnej premávky.