Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. máj 2024Meniny má Vilma
< sekcia Regióny

Polícia pre zásah na UK v Bratislave obvinila 22-ročnú ženu

Na snímke policajná páska pred budovou Fakulty managementu a Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského na Odbojárov 10 v Bratislave 13. februára 2024. Foto: TASR Pavol Zachar

Laura D. čelí obvineniu z trestného činu šírenia poplašnej správy.

Bratislava 14. februára (TASR) - Polícia v súvislosti s utorkovým (13. 2.) zásahom na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského (UK) v Bratislave obvinila 22-ročnú Lauru D. Čelí obvineniu z trestného činu šírenia poplašnej správy. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

"Menovaná je v súčasnosti stíhaná na slobode, pričom v súlade so zákonom hrozí za takéto konanie v prípade preukázania viny pred súdom trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov," uviedla polícia.

Priblížila, že zamestnanci fakulty, ako aj operačný dôstojník prijali oznámenie, v zmysle ktorého malo hroziť bezprostredné riziko na živote a zdraví osobám nachádzajúcim sa na fakulte. "Oznamovateľke mal údajne informáciu poskytnúť neznámy muž, ktorého mali z fakulty vylúčiť," ozrejmila.

Priestory fakulty polícia evakuovala. Zároveň podotkla, že v rámci vykonaných úkonov zabezpečili dostatočnú dôkaznú situáciu, umožňujúcu vznesenie obvinenia.

"Pripomíname, že šírenie poplašnej správy je trestným činom, za ktorý je možné uložiť trest až na dva roky, prípadne za istých podmienok až na osem rokov," dodala polícia.