< sekcia Regióny

Pri dopravnej nehode v Dolnej Marikovej zomrel 18-ročný mladík

V utorok 11. 08. 2020 sa v nočných hodinách (cca o 22.20 hod.) stala na ceste III/1979 v obci Dolná Maríková, časť Kátlina smrteľná dopravná nehoda. Foto: FB Polícia SR - Trenčiansky kraj

odič automobilu Škoda pri prejazde zákrutou v časti Kátlina nezvládol riadenie a narazil do betónového stĺpa elektrického vedenia.

Dolná Mariková 12. augusta (TASR) – Život 18-ročného mladíka si vyžiadala v utorok (11. 8.) v noci tragická dopravná nehoda v obci Dolná Mariková v Považskobystrickom okrese. Za volantom sedel 20-ročný vodič, ktorý mal byť pod vplyvom alkoholu.

Ako informovala trenčianska polícia na sociálnej sieti, vodič automobilu Škoda pri prejazde zákrutou v časti Kátlina nezvládol riadenie a narazil do betónového stĺpa elektrického vedenia.

Pri dopravnej nehode 18-ročný spolujazdec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič sa podrobil dychovej skúške s výsledkom merania 1,46 promile alkoholu v dychu,“ informuje polícia s tým, že vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin usmrtenia, vinníkovi hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. Príčiny nehody polícia vyšetruje.