Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Regióny

AUTO ZRAZILO CHODCA: Muž kráčal takmer po strede cesty a opitý

Snímka z miesta nehody. Foto: FB Polícia SR - Prešovský kraj

Pri dopravnej nehode chodec utrpel ťažké zranenie, zlomeninu nohy.

Spišská Belá 7. decembra (TASR) - Medzi Spišskou Belou a obcou Krížová Ves pod Tatrami zrazilo auto chodca. Ten sa po ceste za zlých poveternostných podmienok pohyboval bez reflexných prvkov a navyše opitý. O prípade informovala krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že nehoda sa stala v stredu (6. 11.) večer na ceste III. triedy v smere od Spišskej Belej.

Ligdayová uviedla, že 59-ročný chodec napriek zlému počasiu kráčal takmer po strede cesty, bez reflexných prvkov a navyše v tmavom oblečení. "Keď 21-ročný vodič osobného auta zbadal chodca, ktorý práve náhle vykročil ešte viac k stredu cesty, strhol riadenie vľavo, no pre krátku vzdialenosť už zrážke nedokázal zabrániť," priblížila hovorkyňa.

Pri dopravnej nehode chodec utrpel ťažké zranenie, zlomeninu nohy. Obaja účastníci dopravnej nehody boli podrobení dychovým skúškam, vodič mal výsledok negatívny a chodec nafúkal takmer dve promile. "Prípadom sa zaoberá Okresný dopravný inšpektorát v Kežmarku," dodala Ligdayová. V tejto súvislosti upozorňuje, že aj chodci svojím nezodpovedným konaním môžu spôsobiť vážne kolízie s následkom na zdraví i životoch.