< sekcia Regióny

Novodubničanku držali v byte a nútili k prostitúcii

Ilustračné foto. Foto: TASR - Martin Baumann

Žena údajne uspokojila približne 30 zákazníkov a páchatelia mali zarobiť týmto spôsobom asi 1000 eur.

Dubnica nad Váhom 16. februára (TASR) – Až desaťročné väzenie hrozí trojici z Považia, polícia ich obvinila z obchodovania s ľuďmi. Dvaja muži a jedna žena mali 30-ročnú ženu z Novej Dubnice nútiť k prostitúcii.

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, obvinení mali v januári tohto roka vylákať na stretnutie 30-ročnú Novodubničanku a násilím ju vtiahnuť do auta. Potom ju mali previezť do bytu a tam pod hrozbou násilia a bitky nútiť k prostitúcii. Celý mesiac ju mali prostredníctvom sociálnych sieti ponúkať na sex rôznym zákazníkom, s ktorými dohodli stretnutie, dopravili ju na miesto, kde so zákazníkmi vykonávala v autách pohlavný styk a iné sexuálne praktiky.

„Potom ju zobrali naspäť do bytu, kde jej peniaze zobrali a držali ju tam zamknutú, vyhrážali sa jej bitkou a násilím. Takto mala žena uspokojiť približne 30 zákazníkov a páchatelia mali zarobiť týmto spôsobom asi 1000 eur. Žene sa napokon podarilo ujsť a zalarmovať políciu,“ informuje polícia.

Polícia vykonala viaceré domové prehliadky a zadržala niekoľko osôb podozrivých z trestného činu obchodovania s ľuďmi. Vyšetrovateľ už obvinil dvoch mužov a jednu ženu vo veku od 25 do 41 rokov. Tri obvinené osoby sú v cele policajného zaistenia, vyšetrovateľ navrhuje ich väzobné stíhanie. Po dokázaní viny im hrozí odňatie slobody až na desať rokov.