Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Regióny

Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia v centre mesta Nitra

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Ondrej Podolinský

Stavebné práce si vyžiadajú rozsiahlejšie obmedzenia. Dôjde k úplnej uzávierke dvoch vetiev križovatky, a to od Ďurkovej ulice a od Župného námestia.

Nitra 25. augusta (TASR) - Doprava na frekventovanej križovatke ulíc Farská, Mostná a Ďurkova v Nitre bude v nasledujúcich dňoch obmedzená. Ako informovala nitrianska polícia, od soboty (26. 8.) do 3. septembra je tam naplánovaná rekonštrukcia plynovodov.

Stavebné práce si vyžiadajú rozsiahlejšie obmedzenia. Dôjde k úplnej uzávierke dvoch vetiev križovatky, a to od Ďurkovej ulice a od Župného námestia. "Jediný možný prejazd touto križovatkou bude v smere od Mostnej ulice na Farskú ulicu. Obchádzkové trasy budú vyznačené dočasným dopravným značením," uviedla polícia.

Pretože ide o dopravne významnú križovatku v centre Nitry s vysokou intenzitou premávky, boli práce naplánované na prázdninový týždeň s dňami pracovného pokoja. "Krajský dopravný inšpektorát v Nitre vyzýva účastníkov cestnej premávky na náležitú trpezlivosť a na nutnosť sledovania dočasného dopravného značenia," upozornila polícia.