< sekcia Regióny

Motorkár vo veku 29 rokov zahynul po náraze do rampy

29-ročný vodič motocykla zahynul po náraze do rampy v meste Kráľovský Chlmec. 28. júna 2021. Foto: Polícia SR

Pri pitve sa bude zisťovať, či vodič pred jazdou požil alkoholické nápoje alebo iné návykové látky.

Kráľovský Chlmec 29. júna (TASR) – Pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo v pondelok (28. 6.) podvečer v meste Kráľovský Chlmec (okr. Trebišov), zahynul 29-ročný vodič motocykla. Informovala o tom v utorok polícia.

K tragickej udalosti došlo okolo 18.25 h. „Podľa doterajších zistení vodič z okresu Trebišov viedol malý motocykel zn. Znen po ulici L. Kossutha v smere od Štefánikovej ku Kapušianskej ulici, kde na rovnom úseku cesty z doposiaľ nezistených príčin narazil do kovovej rampy. Pri dopravnej nehode vodič utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Pri pitve sa bude zisťovať, či vodič pred jazdou požil alkoholické nápoje alebo iné návykové látky. Polícia miesto udalosti zadokumentovala a v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Presná príčina dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti,“ dodala hovorkyňa.