< sekcia Regióny

V Trnave došlo ku kolízii áut s chodkyňami, jedna je vážne zranená

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ráno po 6.00 h utrpela vážne zranenie žena na priechode na Ústianskej ulici, predpoludním zachytila prechádzajúca sanitka chodkyňu, ktorá náhle na Rázusovej ulici mimo priechod vošla na vozovku.

Trnava 14. októbra (TASR) – Dva strety chodkýň s vozidlami zaznamenala v stredu polícia v Trnave. Ráno po 6.00 h utrpela vážne zranenie žena na priechode na Ústianskej ulici, predpoludním zachytila prechádzajúca sanitka chodkyňu, ktorá náhle na Rázusovej ulici mimo priechod vošla na vozovku. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Trnave Mária Linkešová.

Do chodkyne na Ústianskej ulici vrazilo osobné auto. "Žena bola s poranením hlavy a tela prevezená do trnavskej nemocnice, podľa prvotných informácií utrpela veľmi vážne zranenia," uviedla Linkešová. Policajti na mieste podrobili vodiča dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Presné okolnosti a príčiny nehody polícia naďalej preveruje ako ublíženie na zdraví z nedbanlivosti.

Na Rázusovej ulici stret skončil bez zranení. "Policajti celú situáciu doriešili na mieste," doplnila Linkešová.

Upozornila vodičov na potrebu zvýšiť opatrnosť na cestách a spomaliť v blízkosti priechodov pre chodcov. "Treba viac predvídať a nespoliehať sa iba na účinok bŕzd. Nezabudnite, brzdná dráha sa v takomto počasí výrazne predlžuje," upozornila policajná hovorkyňa.