< sekcia Regióny

Polícia v Žiari nad Hronom zadržala štyroch vodičov pod vplyvom drog

Ilustračné foto. Foto: KR PZ Žilina - FB

U štyroch vodičov vo veku od 25 do 43 rokov toxikologické vyšetrenie potvrdilo prítomnosť drogy v organizme.

Žiar nad Hronom 20. októbra (TASR) – Polícia v Žiari nad Hronom sa pri piatkovej nočnej akcii zamerala na drogy a alkohol za volantom. V priebehu niekoľkých hodín odhalila štyroch vodičov pod vplyvom omamných a psychotropných látok a štyroch pod vplyvom alkoholu. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

U štyroch vodičov vo veku od 25 do 43 rokov toxikologické vyšetrenie potvrdilo prítomnosť drogy v organizme. V jednom prípade išlo o pervitín, v troch o marihuanu. Rovnako štyroch vodičov polícia pristihla riadiť vozidlo pod vplyvom alkoholu. V dvoch prípadoch dychová skúška preukázala menej ako jedno promile alkoholu.

„Štyridsaťročný muž z Rudna nad Hronom však nafúkal až 2,38 promile a 34-ročná žena z Banskej Štiavnice 1,50 promile alkoholu, čím sa dopustili trestného činu,“ prezradila polícia.

Pri jednej z kontrol polícia u dvojice mladých mužov zaistila aj plastové obaly s obsahom zelenej sušenej rastliny. „Ak expertízne skúmanie potvrdí, že išlo o marihuanu, hrozí im obvinenie z drogovej trestnej činnosti,“ vysvetlila polícia.