Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 12. jún 2024Meniny má Zlatko
< sekcia Regióny

Minulý týždeň bolo v Žilinskom kraji chytených 51 opitých vodičov

Ilustračná snímka. Foto: KR PZ v Trenčíne

Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo osem nad jedno promile, u 11 vodičov zistili požitie alkoholických nápojov s hodnotou pod jedno promile.

Žilina 6. septembra (TASR) – Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) 51 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Nikola Kačkovič.

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo osem nad jedno promile, u 11 vodičov zistili požitie alkoholických nápojov s hodnotou pod jedno promile. Päť vodičov pod vplyvom alkoholu spôsobilo dopravnú nehodu. "Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 27 z nich bola dychová skúška pozitívna," uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. "Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, lebo následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické," upozornila Kačkovič.