Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Regióny

V Žilinskom kraji odhalili minulý týždeň 80 opitých vodičov

Ilustračné foto. Foto: PZ SR - KR Banská Bystrica

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

Žilina 21. júna (TASR) - Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) 80 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Nikola Kačkovič.

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo 18 nad jedno promile a u 29 vodičov zistili požitie alkoholických nápojov s hodnotou pod jedno promile. Osem vodičov spôsobilo dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu a traja vodiči sa odmietli podrobiť dychovej skúške.

„Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 22 z nich bola dychová skúška pozitívna," uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. „Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, lebo následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické," upozornila Kačkovič.

„Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách," dodala krajská policajná hovorkyňa.