Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 7. december 2023Meniny má Ambróz
< sekcia Regióny

V Žilinskom kraji odhalili minulý týždeň 41 opitých vodičov

Ilustračné foto. Foto: FB/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

Žilina 15. marca (TASR) - Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) 41 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Nikola Kačkovič.

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo 19 nad jedno promile a u siedmich vodičov zistili požitie alkoholických nápojov s hodnotou pod jedno promile. Štyria vodiči spôsobili dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu. "Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 11 z nich bola dychová skúška pozitívna," uviedla Kačkovič.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. "Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu. Ale najmä preto, lebo následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické," upozornila krajská policajná hovorkyňa.