Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. apríl 2024Meniny má Jela
< sekcia Regióny

NEHODA VO VEĽKOM MEDERI: Vodička zrazila na priechode ženu s vnukmi

Miesto nehody. Foto: Polícia

Polícia v danej súvislosti upozorňuje vodičov, aby za zhoršených podmienok a v blízkosti priechodov pre chodcov zvýšili pozornosť a predvídali.

Veľký Meder 7. decembra (TASR) - Do starej mamy s dvoma vnukmi vrazilo vo štvrtok v ranných hodinách na priechode pre chodcov vo Veľkom Mederi pri Dunajskej Strede osobné auto Hyundai i30. Pri nehode utrpela zranenia 57-ročná žena a jeden z dvojice chlapcov vo veku osem rokov. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

"Záchranári zranené osoby na mieste ošetrili a previezli do dunajskostredskej nemocnice. Ďalší päťročný chlapec vyviazol bez ujmy. Policajti podrobili 48-ročnú vodičku aj zrazenú chodkyňu dychovým skúškam, z ktorých ani jedna nemala pozitívny výsledok. Presné príčiny a okolnosti, za ktorých k zrážke došlo, naďalej vyšetrujeme," uviedla hovorkyňa.

Polícia v danej súvislosti upozorňuje vodičov, aby za zhoršených podmienok a v blízkosti priechodov pre chodcov zvýšili pozornosť a predvídali. "Chodcom odporúčame, aby sa predtým, ako vstupujú na cestu aj na priechod pre chodcov, riadne presvedčili, či ich vodiči vidia a reagujú na nich," doplnila Antalová.