Quantcast
< sekcia Regióny

UVIAZOL NA STROME: Vodič v Kátlovciach sa ponáhľal k lekárovi

Na snímke dopravná nehoda osobného vozidla v obci Kátlovce pri Trnave v stredu 12. januára 2022. Foto: TASR - KR PZ Trnava

Autom zachytil plynovú prípojku, poškodil rodinný dom s oplotením.

Kátlovce 13. januára (TASR) - Uzavretie cestnej komunikácie a zákaz pohybu civilných osôb v zóne zapríčinila v stredu (12. 1.) nehoda osobného vozidla v obci Kátlovce pri Trnave. Pri nej 51-ročný vodič, ktorý bol na ceste k lekárovi, v zákrute neprimeranou rýchlosťou vyšiel z cesty, narazil do brehu, čo ho vymrštilo do vzduchu. Autom zachytil plynovú prípojku, poškodil rodinný dom s oplotením a zostal čiastočne zakliesnený na streche v strome na jeho predzáhradke.

Na mieste zasahovala polícia aj trnavskí hasiči. „Zistili, že v dôsledku silného nárazu bolo porušené potrubie pri regulátore plynomeru, ktorý sa nachádzal vo vstupnej časti rodinného domu. Prišlo tak k úniku zemného plynu do ovzdušia,“ uviedla krajská hovorkyňa hasičov v Trnave Lena Košťálová.

Na snímke poškodená plynová prípojka v dôsledku dopravnej nehody osobného automobilu v obci Kátlovce pri Trnave v stredu 12. januára 2022.
Foto: TASR - KR PZ Trnava


Veliteľ zásahu nariadil okamžité uzavretie cesty v úseku 50 metrov. „Pomocou drevených klinov sa podarilo obmedziť únik plynu na minimum. Z automobilu vytekala prevádzková kvapalina, ktorá bola zasypaná sorpčným materiálom. Po oprave poškodeného potrubia poruchovou službou bola vozovka sprejazdnená striedavo v jednom jazdnom pruhu,“ doplnila Košťálová.

Pri nehode muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali ošetrenie v trnavskej nemocnici. „Policajti dychovou skúškou alkohol u vodiča nepotvrdili. Pri nehode vznikla celková škoda vo výške viac ako 7000 eur,“ informovala krajská hovorkyňa polície v Trnave Zlatica Antalová. Polícia v súvislosti s poškodením plynovej prípojky začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.