Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia Regióny

REKORDÉR: Policajti namerali šoférovi 3,19 promile

Takto skončilo auto opitého vodiča. Foto: PZ SR

Vodič sa podrobil dychovej skúške na mieste. Umiestnili ho do cely policajného zaistenia a bolo voči nemu vznesené obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Michalovce 14. novembra (TASR) - Polícia odhalila v minulom týždni v Košickom kraji 31 účastníkov cestnej premávky pod vplyvom alkoholu. Za jedného z "rekordérov" možno považovať 28-ročného Jána z Michalovského okresu, ktorému v dychu namerali 3,19 promile alkoholu.

Ako v utorok informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, muž viedol osobné auto v sobotu (11.11.) popoludní v obci Trhovište v Michalovskom okrese. "V dôsledku požitia alkoholických nápojov, nevenovaniu sa plne vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke zišiel mimo cesty a narazil do oplotenia rodinného domu, kde s vozidlom ostal stáť," priblížila. Vodič sa podrobil dychovej skúške na mieste.

Umiestnili ho do cely policajného zaistenia a bolo voči nemu vznesené obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.