< sekcia Regióny

Vodičovi osobného auta v Bratislave namerali rýchlosť 104 km/h

Policajti namerali vodiča, ktorý po Rožňavskej ulici v Bratislave jazdil rýchlosťou 104 kilometrov za hodinu. Foto: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Policajti vyzývajú vodičov k dodržiavaniu dopravných predpisov a disciplíne za volantom.

Bratislava 12. januára (TASR) - Policajti namerali vodiča, ktorý po Rožňavskej ulici v Bratislave jazdil rýchlosťou 104 kilometrov za hodinu. Prekročil tak maximálnu dovolenú rýchlosť o 54 kilometrov za hodinu. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

"Rýchlosť vodiča policajti namerali v rámci objektívnej zodpovednosti. Rozhodnutie o uložení pokuty za spáchaný správny delikt zašlú policajti držiteľovi vozidla poštou," spresnili.

Policajti zároveň vyzývajú vodičov k dodržiavaniu dopravných predpisov a disciplíne za volantom. "Motiváciou zodpovedného správania sa vodičov za volantom však nemá byť hrozba udelenia pokuty, ale to, aby sa do cieľa svojej cesty dostali bezpečne," dodali s tým, že budú aj naďalej pokračovať v opatreniach, ktorých cieľom bude pozitívne ovplyvniť dopravno-bezpečnostnú situáciu v Bratislavskom kraji.