Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 21. marec 2023Meniny má Blahoslav
< sekcia Regióny

Polícia vyšetruje požiar bytu v Levoči a balkóna v Bardejove

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer

K požiaru balkóna jedného z bytov na ulici Tačevskej v Bardejove došlo v sobotu (28. 1.) krátko predpoludním.

Prešov 30. januára (TASR) - Polícia v Poprade vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecné ohrozenie v súvislosti s nedeľným (29. 1.) požiarom bytu v Levočských lúkach, mestskej časti Levoče. Rovnako vyšetruj požiar balkóna v Bardejove. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

"Požiar vznikol pravdepodobne od sálavého tepla piecky na tuhé palivo a rozšíril sa do celého bytu. Škoda bola predbežne vyčíslená na 40.000 eur," uviedla na margo požiaru bytu v Levoči Ligdayová.

Ako zdôraznila, nedbanlivosť zodpovednej osoby mohla viesť k ďaleko vyšším škodám, a taktiež k všeobecnému nebezpečenstvu pre ostatných obyvateľov domu.

K požiaru balkóna jedného z bytov na ulici Tačevskej v Bardejove došlo v sobotu (28. 1.) krátko predpoludním.

"Na balkóne sa nachádzali rôzne časti nábytku, veci do domácnosti, ako aj potraviny. Požiar poškodil a znehodnotil aj samotnú fasádu domu, dvere i okná bytu. Majiteľke vznikla škoda vo výške približne 7000 eur," priblížila Ligdayová.

Polícia v Bardejove začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci spáchaný v súbehu s trestným činom všeobecné ohrozenie. Presná príčina vzniku požiaru je predmetom ďalšieho vyšetrovania.