Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. júl 2024Meniny má Drahomír
< sekcia Regióny

Polícia začala v prípade požiaru drevovýroby v Štrbe trestné stíhanie

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Presná príčina vzniku požiaru i okolnosti jeho vzniku sú predmetom prebiehajúceho znaleckého skúmania a policajného vyšetrovania.

Štrba 31. januára (TASR) - Požiarom objektu drevovýroby v obci Štrba sa zaoberá polícia. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade v tomto prípade začal trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Oheň spôsobil značné škody.

"V nočných hodinách z 29. na 30. januára došlo k rozsiahlemu požiaru jedného z objektov v časti Tatranská Štrba. Požiar zničil výrobnú halu, jej vybavenie i zariadenie," uviedla hovorkyňa s tým, že poškodená spoločnosť škodu predbežne vyčíslila na viac ako 300.000 eur.

Presná príčina vzniku požiaru i okolnosti jeho vzniku sú podľa Ligdayovej predmetom prebiehajúceho znaleckého skúmania a policajného vyšetrovania.

Hasičom sa požiar skladu drevovýroby podarilo úplne zlikvidovať až v utorok krátko pred 7. hodinou. TASR to potvrdila Miroslava Knišová z vnútorného oddelenia Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove. Pri udalosti podľa nej zasahovalo celkom 46 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 22 kusmi hasičskej techniky zo staníc z Popradu, Kežmarku, Vysokých Tatier, Mengusoviec, Štrby a Šuňavy.