< sekcia Regióny

Žena si takmer rok otvárala dvere cudzieho bytu a brala peniaze

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Obvinená si v Kvetnici od leta roku 2020 do apríla 2021 otvárala dvere cudzieho bytu pravým kľúčom bez súhlasu a vedomia majiteľky.

Poprad 12. apríla (TASR) - Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade vzniesol obvinenie voči 31-ročnej žene z popradskej mestskej časti Kvetnica z prečinov porušovania domovej slobody a krádeže. TASR o tom informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Ako priblížila, obvinená si v Kvetnici od leta roku 2020 do apríla 2021 otvárala dvere cudzieho bytu pravým kľúčom bez súhlasu a vedomia majiteľky. Postupne v nepravidelných dátumoch i časoch z peňaženky majiteľky brala finančnú hotovosť rôznej nominálnej hodnoty. Za spomínané obdobie majiteľke spôsobila celkovú škodu 670 eur.

Ligdayová ozrejmila, že po získaní dôkaznej situácie bola žena podozrivá zo spáchania uvedených skutkov umiestnená do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bola prepustená zo zadržania a ďalej bude trestne stíhaná na slobode. „Ak sa obvinenej žene vina preukáže, hrozí jej trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ uzavrela hovorkyňa.