< sekcia Regióny

Zlodeji v Bratislave vykradli na Vianoce 24 pivníc

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Tomáš Doboš

Páchatelia vošli do jedného paneláku na Holíčskej ulici v časovom rozmedzí od približne 22:00 Štedrého dňa do 02:30.

Bratislava 28. decembra (TASR) – Neznámi zlodeji na Vianoce v priebehu pár hodín vykradli 24 pivníc v jednom z petržalských panelákov v hlavnom meste. Bratislavskí policajti o tom informovali na sociálnej sieti. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V začal trestné stíhanie za zločin krádeže.Páchatelia vošli do jedného paneláku na Holíčskej ulici v časovom rozmedzí od približne 22:00 Štedrého dňa do 02:30. Bez použitia násilia prešli do pivničných priestorov, priblížili policajti. Zlodeji poškodili jednu z pivničných kobiek, z ktorej ukradli horský bicykel, cyklistickú prilbu, snowboardovú prilbu a tiež rôzne náradie v hodnote viac ako 600 eur.

„Rovnakým spôsobom následne poškodili aj ďalšie pivničné kobky, z ktorých odcudzili doposiaľ neustálené predmety," uviedli policajti. Dodali, že celková škoda spôsobená na ukradnutých predmetoch je v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

„Nakoľko sa páchateľ tohto skutku dopustil za núdzového stavu vyhláseného uznesením vlády SR, v prípade preukázania viny hrozí v zmysle zákona za takéto konanie trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov," skonštatovala polícia.