< sekcia Regióny

Zvolenčana obvinili z drogovej trestnej činnosti

Na snímke látka, ktorú policajti objavili u 43-ročného Zvolenčana. Foto: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Kriminalisti našli bielu kryštalickú látku, sušený rastlinný materiál, ako aj ďalšie veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou

Zvolen 30. novembra (TASR) – Polícia vo Zvolene zadržala 43-ročného muža za drogovú trestnú činnosť. Keďže v minulosti bol už šesťkrát súdne trestaný a za obzvlášť závažný drogový zločin bol aj právoplatne odsúdený, sudca okresného súdu na podnet vyšetrovateľa už vzal muža do väzby. Banskobystrická krajská polícia o tom informuje na svojom profile na sociálnej sieti.

Ako pripomína, muž si zadovážil a následne na rôznych miestach neoprávnene prechovával omamnú a psychotropnú látku. „Drogy boli nájdené pri prehliadke osobného auta aj v byte vo Zvolene. Kriminalisti našli bielu kryštalickú látku, sušený rastlinný materiál, ako aj ďalšie veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou,“ uvádzajú policajti s tým, že aj vykonaná expertíza potvrdila, že ide o drogy.

Krajský policajný vyšetrovateľ muža obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, ich držania a obchodovania s nimi.