Quantcast
< sekcia Regióny

Polícia eviduje prípady, keď podvodníci okradli seniorov o tisíce eur

Ilustračné foto. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Policajti apelujú na ľudí, aby svojim príbuzným seniorom a osobám vo vyššom veku vysvetlili, že ide o konanie podvodníkov.

Bratislava 28. júna (TASR) – Policajti evidujú v posledných dňoch na území Bratislavského kraja viacero prípadov okradnutia seniorov o tisíce eur. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

Prípady sa podľa jeho slov vyznačujú spoločnými znakmi. Vo všetkých išlo o osobu vyššieho veku, ktorú páchateľ kontaktoval telefonicky na pevnú linku, predstavil sa ako policajt a tvrdil, že sú k nej na ceste zlodeji. Nabádal seniora, aby vyhodil svoje úspory alebo cennosti von oknom, odkiaľ ich mal ďalší policajt odviezť do bezpečia.

"Cieľom týchto volaní je iba jediné – získať a vylákať od vás vaše peniaze," upozornili policajti. Apelujú na ľudí, aby svojim príbuzným seniorom a osobám vo vyššom veku vysvetlili, že ide o konanie podvodníkov, a aby nevyhadzovali svoje úspory a cennosti z okna alebo ich nenechávali pred dverami.