< sekcia Regióny

Pomyselnými víťazmi Národného behu Devín-Bratislava sú zdravotníci

Na snímke bežci čakajú na štart 72. ročníka Národného behu Devín – Bratislava pod hradom Devín v Bratislave 14. apríla 2019. Foto: TASR/Pavol Zachar

Možnosť zúčastniť sa tradičného podujatia aspoň virtuálne napokon využilo 956 prihlásených.

Bratislava 2. decembra (TASR) - Pomyselný vavrínový veniec pre víťazov Národného behu Devín-Bratislava patrí zdravotníkom. Bežci tradičného slovenského športového podujatia vybrali na štartovnom 29.310 eur, ktoré cez iniciatívu #KtoPomozeSlovensku kompletne poputujú zdravotníkom v nemocniciach, pomáhajúcim pacientom zápasiacim s ochorením COVID-19. TASR o tom informovala hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Z 2495 účastníkov behu, ktorí sa neodhlásili z pretekov ani po zmene na virtuálnu formu, sa 2343 prihlásilo na tradičný Devín, teda na 11,5-kilometrovú trať a 152 na tzv. malý Devín, teda na trať v dĺžke 2,8 kilometra.

Možnosť zúčastniť sa tradičného podujatia aspoň virtuálne napokon využilo 956 prihlásených. Účastníci absolvovali predpísanú trať počas lockdownu individuálne, čas si odmerali buď smarthodinkami alebo v aplikácii v smartfóne a nahrali ho do výsledkového systému.

Okrem Slovenska sa do virtuálneho behu zapojili bežci aj v Česku, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku, Rumunsku, Rusku, Francúzsku, Španielsku, na Ukrajine či v Ekvádore.

Národný beh Devín-Bratislava zorganizovala Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR Bratislava (STaRZ) v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom (SAZ), Slovenským olympijským a športovým výborom (SOŠV) a agentúrou Be Cool.