Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 12. jún 2024Meniny má Zlatko
< sekcia Regióny

Ponitrianske múzeum chystá výstavy o Štefánikovi a svadobnej móde

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Výstava Nevesta bola krásna potrvá v priestoroch múzea do 26. septembra. Druhá výstava, venovaná M. R. Štefánikovi, potrvá do 28. augusta, uviedlo múzeum.

Nitra 11. apríla (TASR) - Ponitrianske múzeum v Nitre pripravuje na jún dve nové výstavy. Venované budú svadobnej móde i osobnosti Milana Rastislava Štefánika.

Nová expozícia s názvom Nevesta bola krásna bude prezentovať vývoj svadobnej módy v bývalom Československu. "Jednotlivé exponáty pochádzajú zo súkromnej zbierky zberateľky Jany Mládek Rajniakovej. Návštevníci budú mať možnosť vidieť rôzne typy svadobných šiat, ale aj doplnky, venčeky, rukavičky, klobúčiky či závoje. Každé svadobné šaty sú prezentované aj s ich vlastným príbehom doplneným o dobové fotografie," uviedla kurátorka Katarína Beňová.

Ako pripomenula, Ponitrianske múzeum pripravuje aj výstavu s názvom Generál PhDr. Milan Rastislav Štefánik. Venovaná bude jednému zo zakladateľov Československej republiky v roku 1918. "Obe expozície budú sprístupnené 7. júna. Výstava Nevesta bola krásna potrvá v priestoroch múzea do 26. septembra. Druhá výstava, venovaná M. R. Štefánikovi, potrvá do 28. augusta," uviedlo múzeum.