Quantcast
< sekcia Regióny

V Poprade pribudol vodný bar, otvorený bude počas horúcich dní

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

Pitná voda z vodovodu je k dispozícii v stánku umiestnenom v blízkosti fontány. Bude otvorený výhradne počas horúcich letných dní od pondelka do nedele v čase od 11. do 17. hodiny.

Poprad 29. júna (TASR) - Na Námestí sv. Egídia v Poprade pribudol vodný bar, samospráva tak reaguje na veľmi horúce letné dni a prináša možnosť osviežiť sa bezplatne. Primátor mesta Anton Danko v tejto súvislosti uviedol, že práve v centre je najväčšia koncentrácia obyvateľov i návštevníkov.

Pitná voda z vodovodu je k dispozícii v stánku umiestnenom v blízkosti fontány. Bude otvorený výhradne počas horúcich letných dní od pondelka do nedele v čase od 11. do 17. hodiny. V prípade nepriaznivého počasia, čiže ochladenia alebo dažďa, bude bar zatvorený. Nápoj sa podáva iba v ekologicky bio rozlozitelnych pohároch, ktoré sú šetrné k prírode. Aj takouto formou prispieva mesto k eliminácii používania plastových jednorazových výrobkov. Radnica myslela aj na domácich miláčikov, pre nich sú taktiež pripravené misky s čerstvou vodou.

Snahou samosprávy je takto predchádzať kolapsom či iným zdravotným komplikáciám v dôsledku nedostatku tekutín v ľudskom organizme.