Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Regióny

Pre chodníkovú novelu budú niektoré ulice v Poprade jednosmerné

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Radnica uvádza, že vzniknuté problémy bude mestská polícia riešiť dohovorom. Zákon vníma ako nezmyselný, pretože podľa samosprávy neodráža realitu v slovenských mestách.

Poprad 28. septembra (TASR) - Pre chodníkovú novelu budú niektoré ulice v Poprade po novom jednosmerné. Mesto Poprad na sociálnej sieti informovalo, že opatrenia súvisia so zmenou zákona o cestnej premávke a so zákazom státia vozidiel na chodníkoch. Novela začína platiť od 1. októbra.

"Zjednosmernenie sa týka ulíc Chalúpkova, Palárikova, Prešovská, Liptovská a Stavbárska. Následne bude možnosť parkovania vozidiel po oboch stranách vozovky, avšak stále platí, že pri státí bude musieť zostať voľný jazdný pruh v šírke najmenej troch metrov z dôvodu prejazdnosti komunikácie," uviedlo mesto.

Vzhľadom na to samospráva žiada všetkých občanov, aby vo vlastnom záujme dodržiavali literu vyššie uvedeného zákona a parkovali predovšetkým vo svojich dvoroch, garážach a podobne, aby zbytočne nedochádzalo k znepriechodneniu ulíc.

Radnica dodáva, že vzniknuté problémy bude mestská polícia riešiť dohovorom. Zákon vníma ako nezmyselný, pretože podľa samosprávy neodráža realitu v slovenských mestách.