Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 25. marec 2023Meniny má Marián
< sekcia Regióny

Popradskú nemocnicu a zdravotníkov obdarovali nábytkom i čajom

Na archívnej snímke nemocnica v Poprade. Foto: TASR - Milan Kapusta

OZ nie je jediným, kto sa popradskej nemocnici rozhodol v týchto dňoch pomôcť. Spojená škola Dominika Tatarku v Poprade odovzdala v nedeľu zdravotníkom mikulášsky dar v podobe čajov a sladkostí.

Poprad 6. decembra (TASR) – Občianske združenie (OZ) Strážni anjeli z Prešova podporilo Nemocnicu Poprad. Pediatrickému oddeleniu venovalo v rámci svojho programu špeciálny nábytok na mieru do izby na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS). Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda.

Príbeh združenia je spojený so zážitkom jeho zakladateľky Lucie Jánošíkovej. Tá sa po osobnej skúsenosti s viacerými JIS a ARO oddeleniami rozhodla pomáhať a spríjemňovať život deťom aj v náročných situáciách počas liečby v nemocniciach. "Jej príbeh ma veľmi dojal a naplnil obdivom voči láske, sile a odhodlaniu rodiča," skonštatovala primárka pediatrického oddelenia s JIS Beáta Šoltýsová, ktorá sa detským pacientom venuje celý profesijný život.

OZ nie je jediným, kto sa popradskej nemocnici rozhodol v týchto dňoch pomôcť. Spojená škola Dominika Tatarku v Poprade odovzdala v nedeľu (5. 12.) zdravotníkom mikulášsky dar v podobe čajov a sladkostí. Žiaci, študenti, pedagógovia i rodičia sa rozhodli podporiť zdravotníkov a poďakovať sa im za náročnú prácu v boji proti koronavírusu.

"Iniciatíva vznikla počas jednej diskusie v rámci vyučovania, keď sa študenti s učiteľmi zhovárali o tom, v akých ťažkých podmienkach pracujú naši zdravotníci," uviedla pre TASR riaditeľka školy Mária Vojtaššáková.