Dolný Kubín 25. júna (TASR) - Post primátora mesta Dolný Kubín chce v jesenných komunálnych voľbách obhájiť Ján Prílepok. Ako informoval na sociálnej sieti, kandidovať chce opäť ako nezávislý kandidát. Prílepok pôsobí vo funkcii primátora Dolného Kubína od roku 2018.
„Počas uplynulých ôsmich rokov som vždy stál výhradne na strane mesta a jeho obyvateľov. Nikdy to nebolo inak a nechcem, aby sa na tom niekedy niečo zmenilo. Nechcem byť figúrkou žiadnych politických strán ani finančných skupín. A práve preto chcem ísť do toho opäť ako nezávislý kandidát,“ uviedol Prílepok.
Dodal, že ak sa mu podarí vyzbierať a získať od obyvateľov potrebný počet podporných podpisov, tak pôjde do volieb znova.
Spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať v sobotu 24. októbra tohto roka. Termín volieb vyhlásil v utorok (23. 6.) predseda Národnej rady SR Richard Raši (Hlas-SD).