Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Regióny

Požiar skládky v Podunajských Biskupiciach lokalizovali

Na snímke príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) SR zasahujú pri požiari nelegálnej skládky v Podunajských Biskupiciach 25. júna 2024 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

Mestská časť Podunajské Biskupice v noci na utorok na sociálnej sieti informovala, že monitoring ovzdušia, ktorý prebieha počas hasenia požiaru skládky, vykazuje priaznivé hodnoty.

Bratislava 25. júna (TASR) - Požiar porastu a odpadu na Lieskovskej ceste v bratislavských Podunajských Biskupiciach je lokalizovaný. Hasiči sú stále na mieste udalosti a naďalej pracujú na jeho likvidácii. TASR to potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave Štefan Koči.Mestská časť Podunajské Biskupice v noci na utorok na sociálnej sieti informovala, že monitoring ovzdušia, ktorý prebieha počas hasenia požiaru skládky, vykazuje priaznivé hodnoty.
Na snímke príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) SR zasahujú pri požiari nelegálnej skládky v Podunajských Biskupiciach 25. júna 2024 v Bratislave.
Foto: TASR - Pavol Zachar

Starosta Podunajských Biskupíc Roman Lamoš na sociálnej sieti uviedol, že v porovnaní s nocou sa rozsah ohniska zmenšil asi na 15 percent jeho pôvodnej veľkosti. Na mieste podľa jeho slov zasahuje stále približne 60 hasičov a 25 kusov techniky. "Podľa odhadov by mohol byť požiar úplne uhasený do štyroch až piatich hodín," priblížil.