Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 27. máj 2024Meniny má Iveta
< sekcia Regióny

POŽIAR V STROPKOVE: V osade zhorelo deväť chatrčí

Ilustračná snímka. Foto: TASR

V dôsledku požiaru, ktorý vypukol krátko po polnoci, musí mesto zabezpečiť náhradné bývanie a základné potreby pre postihnutých obyvateľov.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Stropkov 17. apríla (TASR) - V Stropkove vyhlásili mimoriadnu situáciu v súvislosti so stredajším požiarom, ktorý zničil deväť obydlí v lokalite Za jarkom. Pre TASR to potvrdil tamojší primátor Ondrej Brendza. Požiar o strechu nad hlavou pripravil 49 ľudí, z toho 29 detí.

"Nemáme žiadne straty na životoch ani zranenia, len materiálne škody," povedal. Dodal, že mesto okamžite zvolalo krízový štáb v spolupráci s odborom krízového riadenia okresného úradu, Červeným krížom, komunitným centrom a terénnymi sociálnymi pracovníkmi.

V dôsledku požiaru, ktorý vypukol krátko po polnoci, musí mesto zabezpečiť náhradné bývanie a základné potreby pre postihnutých obyvateľov. "Občania si pomáhajú navzájom, mnohí našli útočisko u príbuzných. Súčasne riešime poskytnutie stravy, oblečenia a ďalších nevyhnutných potrieb," uviedol.

Samospráva zabezpečila náhradné ubytovanie v areáli Základnej školy na Hrnčiarskej ulici v stanoch a zároveň tam zabezpečia aj stravu.

"Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania," uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Miroslava Knišová. Zasahujúci hasiči podľa nej vykonávali hasiace práce, rozoberali strešné konštrukcie a pomocou termovíznej kamery vyhľadávali skryté ohniská a dohášali ich.

Zasahovalo 14 príslušníkov HaZZ zo staníc Stropkov, Svidník, Giraltovce a zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom so šiestimi kusmi hasičskej techniky. Počas zásahu profesionálnym hasičom asistovali aj členovia dobrovoľných hasičských zborov z Brezničky, Bukovca a Chotče.