Quantcast
< sekcia Regióny

Predsedníčka Žilinského kraja Jurinová sa bude uchádzať o svoj post

redsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová. Foto: TASR - Erika Ďurčová

V ďalšom volebnom období sa chce sústrediť na rekonštrukcie v zdravotníckych zariadeniach a sceľovanie školských areálov.

Žilina 30. júna (TASR) – Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová sa bude v jesenných voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) opätovne uchádzať o svoj post. Potvrdila to pre TASR.

"Považovala by som za nezodpovedné odísť od rozrobenej práce. Získané skúsenosti chcem zúročiť pri realizácii rozbehnutých i nových projektov v našom kraji. V tomto volebnom období sme sa sústredili na rekonštrukcie a obnovu viac ako 110 inštitúcií ŽSK, ktoré poskytujú služby obyvateľom a návštevníkom kraja," uviedla Jurinová.

Najväčšiu pozornosť podľa nej venoval samosprávny kraj zdravotníctvu, školstvu a doprave s cieľom skvalitniť poskytovanú zdravotnú starostlivosť rekonštrukciou oddelení, zakúpením nových prístrojov a udržaním zdravotníkov v regióne. "Mládeži chceme poskytnúť lepšie, modernejšie a kvalitnejšie vzdelanie v rekonštruovaných školách. Štartujeme integráciu verejnej dopravy, zatiaľ v regióne Kysúc, horného Považia a Rajeckej doliny. Pravidelní cestujúci začnú cestovať výrazne lacnejšie na predplatné lístky. Silnou témou boli i rekonštrukcie ciest a mostov, aby sme dobehli investičný dlh," doplnila predsedníčka ŽSK.

V ďalšom volebnom období sa chce sústrediť na rekonštrukcie v zdravotníckych zariadeniach a sceľovanie školských areálov. "Aby deti v rámci vzdelávania nemuseli chodiť po budovách škôl v rôznych kútoch miest. Samozrejmosťou budú projekty rekonštrukcií ciest a mostov, aby motoristi mohli pohodlne prechádzať regiónom. Nepoľavíme v tlaku na dostavbu diaľnic v našom kraji, ktoré spôsobujú vážne problémy s mobilitou v regiónoch. V sociálnej oblasti máme stále na zreteli rozvoj chýbajúcich služieb," zdôraznila Jurinová.

Kandidatúru na post predsedu ŽSK už ohlásil podpredseda ŽSK a Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Igor Janckulík. Kandidatúru bývalého žilinského primátora a exriaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti Igora Chomu ohlásil šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico.