Quantcast
< sekcia Regióny

Prešov cez víkend otvorí desiatky odberných miest

Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Mesto zabezpečí ochranné pomôcky pre viac ako 80 administratívnych pracovníkov a viac ako 80 zdravotníkov, ktorí budú vykonávať odbery.

Prešov 19. januára (TASR) – Prešov sa pripravuje na víkendové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré bude súčasťou celoslovenského skríningového testovania. V sobotu a v nedeľu bude dostupných viac ako 40 odberných miest zriadených mestom, kde sa bude testovať pomocou antigénových testov. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

„Prešov ako jedno z 56 slovenských miest, ktoré sú členmi Únie miest Slovenska a žijú v nich takmer 2 000 000 obyvateľov, umožní svojim obyvateľom dať sa počas nasledujúceho víkendu otestovať. Je však absolútne nevyhnutné, aby štát splnil sľub a zabezpečil dostatok testov, certifikátov a bol pripravený pomôcť napríklad aj pri zabezpečení manažmentu odstraňovania vzniknutého odpadu," uviedol Tomek.

Mesto podľa jeho slov zabezpečí ochranné pomôcky pre viac ako 80 administratívnych pracovníkov a viac ako 80 zdravotníkov, ktorí budú vykonávať odbery.

„Rovnako zabezpečíme dostatok dezinfekčných prostriedkov na všetky odberné miesta a následne aj dôkladnú dezinfekciu jednotlivých odberných miest každý deň po skončení testovania," doplnil Tomek s tým, že bližšie informácie o odberných miestach a ďalšie dôležité pokyny poskytnú obyvateľom v priebehu tohto týždňa.