< sekcia Regióny

Na prešovskom sídlisku Sekčov vodiči jazdia po vynovenej križovatke

Ilustračné foto. Foto: TASR - Milan Kapusta

Súčasťou rekonštrukcie križovatky bola tiež oprava a sfunkčnenie dažďovej kanalizácie.

Prešov 3. júla (TASR) – Vodiči na prešovskom sídlisku Sekčov jazdia po vynovenej križovatke Armádneho Generála Svobodu – Zemplínska. V uplynulých dňoch tam vymenili rozpadnutý asfalt a poškodené vpusty dažďovej kanalizácie. Ako TASR informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, opravené sú už aj zálivy na neďalekej zastávke Martina Benku.

„Starý asfalt bol dlhodobo poškodený sieťovými rozpadmi a v blízkosti svetelnej signalizácie sa na vozovke vytvárali koľaje od ťažkých nákladných vozidiel. V rámci rekonštrukcie bola zrealizovaná oprava poškodenej vozovky v pravých jazdných pruhoch v oboch smeroch cesty. Oprava spočívala vo výmene podkladových vrstiev, ich stabilizácii a položení nového asfaltového krytu," uviedol Tomek s tým, že pri Zemplínskej ulici vymenili aj cestné obrubníky.

Okrem toho boli opravené aj vjazdy a výjazdy zo zastávkových zálivov na susednej zastávke MHD. Na ceste pribudlo taktiež nové vodorovné dopravné značenie.

Súčasťou rekonštrukcie križovatky bola tiež oprava a sfunkčnenie dažďovej kanalizácie.

„Keďže dažďová voda nemala kde odtekať, degradovalo sa podložie a následné poklesy bez odvodnenia nebolo možné opraviť. Nevyhovujúce podložie preukázala aj tlaková skúška. Poškodené uličné vpusty dažďovej kanalizácie boli kompletne vymenené. Zrealizované bola aj oprava drenážneho systému," dodal Tomek.

Práce realizovala spoločnosť MP Kanal. Odhadovaná cena celej rekonštrukcie je 70 467,85 eura.